Osoby, które decydują się na założenie własnego salonu fryzjerskiego, muszą liczyć się z tym, że dobry salon powinien być odpowiednio wyposażony. Nie chodzi tylko o meble fryzjerskie oraz do recepcji, ale także profesjonalne urządzenia, z pomocą których przeprowadza się różne zabiegi na włosach. Warto zwrócić uwagę ponadto na odpowiednie urządzenie wydzielonej dla klientów poczekalni. Jeśli nie będzie ona komfortowa, klient może zniechęcić się do kolejnej wizyty w Twoim salonie.

własny salon

Wybierz odpowiedni fotel fryzjerski

Wygodny fotel fryzjerski to podstawa! Fotel powinien zapewniać komfort zarówno klientom, jak i fryzjerowi. Czym kierować się przy wyborze fotela? Zdecydowanie rekomendujemy Ci produkty takich marek jak Ayala czy Panda, które wykonane są z wytrzymałych, łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Dobrze byłoby zdecydować się na model wyposażony w podłokietniki i podnóżek.

W tej chwili oferowane są fotele fryzjerskie z funkcją regulacji wysokości – na pompie gazowej i hydraulicznej. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, jednak fotele wyposażone w pompę gazową nie są tak wygodne, jak te z pompą hydrauliczną, których wysokość można ustawiać nawet, kiedy siedzi na nich klient.

fotele fryzjerskie

Lustro do salonu fryzjerskiego

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego, jest lustro. Z myślą o profesjonalnych salonach producenci mebli fryzjerskich oferują specjalne konsolety, czyli de facto estetycznie oprawione lustra. Obecnie na rynku panuje tak duży wybór, że każdy może bez trudu wybrać konsoletę fryzjerską, która będzie funkcjonalnym dopełnieniem aranżacji jego salonu. Odpowiednia oprawa lustra jest bardzo ważna, ponieważ w salonie fryzjerskim panuje zwykle stosunkowo wysoko wilgotność. Profesjonalne konsolety fryzjerskie wykonane są z materiałów odpornych na korozję. Zachęcamy do wyboru konsolety z dodatkowym podświetleniem, które ułatwi pracę fryzjerowi.

lustra fryzjerskie

Profesjonalna myjnia fryzjerska

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest profesjonalna myjnia. Warto rozważyć zakup myjni takich marek, jak np.: Panda, Ayala, Gabbiano lub Italpro. Dobra myjnia fryzjerska powinna zapewniać fryzjerowi pełen komfort pracy i jednocześnie stwarzać klientowi warunki do relaksu. Na rynku dostępne są juz ekskluzywne myjnie ze sterowanym podłokietnikiem, siedziskiem i manualną regulacją umywalki.

myjnie fryzjerskie

Umeblowanie poczekalni dla klientów

Warto zadbać również o atrakcyjne umeblowanie poczekalni. Ostatecznie to swego rodzaju wizytówka salonu fryzjerskiego. Klienci często muszą czekać na kolejne zabiegi fryzjerskie, np. koloryzację, obcięcie włosów, zabieg odżywczy itd. Warto więc zapewnić im komfortowe warunki. Bywa przecież, że klientki spędzają w salonie nawet i trzy godziny podczas jednej wizyty. W tej chwili można zdecydować się na meble fryzjerskie do poczekalni w różnych stylach. Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczny wystrój wnętrz czy może bardziej nowoczesne style aranżacyjne, możesz znaleźć odpowiednią linię mebli fryzjerskich. Dostępne są nie tylko nieduże kanapy, ale także fotele, pufy i krzesła do poczekalni w szerokiej gamie kolorystycznej.

Także i w tym przypadku warto postawić na meble z tworzywa skóropodobnego, których utrzymanie w czystości nie nastręcza problemów.

poczekalnie do salonu fryzjerskiego

Profesjonalny sprzęt fryzjerki i niezbędne akcesoria

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć oczywiście ani suszarki hełmowej ani sauny fryzjerskiej. Jeśli chodzi o suszarki fryzjerskie, warto zdecydować się na jeden z nowoczesnych, stabilnych modeli wyposażonych w płynną regulację temperaturę oraz timer. Zachęcamy także do wybrania dobrego infrazonu. To urządzenie przydatne przy dekoloryzacji, farbowaniu czy trwałym prostowaniu włosów. Coraz więcej osób chętnie korzysta z profesjonalnych zabiegów odżywiających w salonie fryzjerskich. Choćby z tego względu opłaca się zainwestować w dobrą saunę do włosów. Rekomendujemy zwłaszcza nowoczesne urządzenia, z pomocą których można przeprowadzić regeneracyjną terapię ozonową.

Już na etapie urządzania salonu fryzjerskiego, warto zakupić wszystkie niezbędne akcesoria. Chodzi tutaj np. o: fartuchy fryzjerskie, grzebienie, maszynki do strzyżenia, nożyczki fryzjerskie, wałki, suszarki, brzytwy itd. Profesjonalne akcesoria fryzjerskie nie należą do najtańszych, zachęcamy Cię jednak do zainwestowania w artykuły cenionych fryzjerskich marek. To gwarancja jakości. Starannie wykonane akcesoria z dobrej jakości materiałów będą Ci służyć o wiele lepiej i dłużej niż ich tańsze zamienniki.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią fryzjerską Fryzomania.pl gdzie wyposażysz salon fryzjerski od A do Z.