Każda z nas chce wyglądać atrakcyjnie na co dzień. Warto zadbać o odpowiednią fryzurę. Dla wielu kobiet modna, wygodna fryzura to dość duże wyzwanie. Obecnie żyjemy w takim pośpiechu, że najczęściej trudno jest wygospodarować czas każdego poranka na ułożenie jakieś wyszukanej fryzury. Na szczęście jest sporo prostych fryzur, z których ułożeniem da sobie rade nawet osoba nie mająca doświadczenia w tej materii.

czesanie włosów

Dobra fryzura na co dzień – szybko i wygodne

Chyba każdy zgodzi się z tym, że fryzura na co dzień powinna być przede wszystkim wygodna. Jej ułożenie powinno zajmować kilka minut. Chyba nikt nie miałaby ochoty poświęcać codziennie zbyt dużo czasu na przygotowanie skomplikowanych upięć. Dobrze byłoby postawić także na takie uczesania, które przez cały dzień nie zmienią swojego kształtu, po prostu dobrze wyglądają, niezależnie od naszych zajęć.

Bardzo wiele pań decyduje się na kucyk lub włosy rozpuszczone – to dwie fryzury, które nie wymagają ani doświadczenia ani specjalnych umiejętności. Tymczasem okazuje się, że jest sporo innych ciekawych możliwości, które także sprawdzą się na co dzień.

Właściwa pielęgnacja i dobre cięcie to podstawa

Dobra fryzura codzienna to taka, która pozwala na podkreślenie naturalnych atutów. Masz kręcone włosy? Nie prostuj ich na siłę! Jeśli z kolei masz proste włosy, ich codzienne prostowanie nie będzie najlepszym pomysłem. Przynajmniej, jeśli zależy Ci na szybkim ułożeniu fryzury. Zwykły kok, warkocz lub kucyk mają duży potencjał!

Jeśli jednak włosy mają się dobrze prezentować, warto zadbać o to, aby były odpowiednio obcięte. Profesjonalny stylista pomoże Ci dobrać fryzurę, która będzie podkreślać Twoje rysy twarzy i będzie pasować do typu Twoich włosów. Wybieraj konsekwentnie cięcia, które umożliwiają szybkie ułożenie włosów.

Elektryzowanie się włosów, puszenie się, brak połysku – to problemy, które sprawiają, że fryzura wygląda kiepsko. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy były ozdobą, musisz zadbać o właściwą pielęgnację. Najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne kosmetyki fryzjerskie (tutaj polecamy sklepy fryzjerski np. fryzomania.pl ), które dzięki wysokiej zawartości substancji czynnych skutecznie eliminują problemy z włosami. Pamiętaj, że zadbane, lśniące, sprężyste włosy wyglądają świetnie, nawet, jeśli Twoja fryzura jest bardzo prosta.

Fryzury codzienne dla włosów krótkich

Włosy krótkie można na co dzień ułożyć relatywnie szybko. Warunek jest jeden – muszą być naprawdę dobrze obcięte. Jeśli zatem planujesz skrócenie włosów, aby ich codzienna stylizacja stała się prostsza, nie żałuj pieniędzy na dobrego stylistę. Popularnym rozwiązaniem jest fryzura na boba – to dobry sposób dla pań, które chcą zawsze wyglądać świetnie, nie przejmując się skomplikowaną stylizacją. Dobrym pomysłem jest także krótka fryzura z grzywką. Jeśli włosy są dobrze obcięte, wystarczy jedynie sięgnąć po dobry kosmetyk stylizacyjny, aby nadać im szybko pożądany kształt.

Fryzury codzienne dla włosów długich

Włosy długie dają nieco więcej możliwości. Także i na co dzień. Standardowym rozwiązaniem, które ma wiele fanek, jest naturalny look, czyli po prostu rozpuszczone włosy. Jeśli Twoje włosy są grube, lśniące, po prostu zdrowe, to odpowiednia fryzura dla Ciebie.

Inne rozwiązania odpowiednie na co dzień to:

  • klasyczny kucyk – gładki kucyk to jedno z chętniej wybieranych na co dzień uczesań. Jeśli chcesz uczynić tę prostą fryzurę bardziej efektowną, po umyciu włosów wetrzyj w nie odrobinę kremu prostującego. Dzięki temu włosy nie będą sie puszyły i prze cały dzień pozostaną gładkie;
  • półkucyk – wystarczy oddzielić górną partię włosów i związać ją na czubku głowy. Reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Fryzura idealna dla wszystkich pań, które cenią sobie dziewczęcy look;
  • półkoczek – luźny kok wykonany z górnej partii włosów na czubku głowy. Reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wyglądać efektowne podczas niezobowiązującego spotkania z przyjaciółmi;
  • warkocz francuski – ponadczasowe, bardzo kobiece uczesanie, które sprawdzi się zarówno podczas urlopu, jak i w pracy.

Efektowne ozdoby do włosów na co dzień

Wcale nie trzeba silić się na oryginalność i skomplikowane upięcia, aby wyglądać świetnie na co dzień. Często mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Tak jest i w przypadku stylizacji codziennych fryzur. Z pomocą modnych dodatków osiągniesz ciekawe efekty stylizacyjne. Atrakcyjne ozdoby do włosów jak np. opaski, kolorowe gumki do włosów, spinki itd., potrafią dodać uroku każdej fryzurze, nawet najprostszej.

Artykuł powstał we współpracy z internetową hurtownią fryzjerską Fryzomania.pl gdzie możesz zakupić profesjonalne produkty do włosów w hurtowych cenach.